Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowym Targu

AKTUALNOŚCI

Sobota, 30 września 2017, 09:29

AKCJA SPOŁECZNA "CHATKA - VABANK!"

Szanowni Państwo
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowym Targu wraz z Fundacją dla Chatki, zaprasza Państwa do udziału w akcji społecznej "Chatka - VABANK!".

Celem akcji jest zebranie pierwszego miliona złotych, który da początek rozbudowie budynku Chatki, w którym prowadzone są przez naszą organizację kompleksowe działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Ta niezwykle ważna dla nas wszystkich inwestycja, może być w 70 % sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, ale wymagany tzw. wkład własny, niestety, jest dla nas nieosiągalny.

PSONI - Koło w Nowym Targu, jest organizacją pożytku publicznego, która od 30 lat działa na terenie Podhala. W naszych placówkach pomoc otrzymują niemowlęta od pierwszych dni życia, dzieci i młodzież, a także dorośli z różnymi stopniami upośledzenia umysłowego i współwystępującymi innymi dysfunkcjami, w tym osoby głęboko wielorako niepełnosprawne. Rocznie średnio 150 osób niepełnosprawnych i ich rodzin korzysta z dostosowanego do swoich potrzeb i możliwości wielokierunkowego wsparcia. Jesteśmy organizacją non profit i wszystkie nasze działania, z których korzystają nasi podopieczni są nieodpłatne. Miejsca od dawna już brakuje i nie możemy objąć swoją pomocą kolejnych osób. Rozbudowa czterokrotnie powiększy powierzchnię użytkową budynku, dzięki czemu będziemy mogli poszerzać naszą działalność, a także zapewnić wieloaspektową pomoc większej liczbie niepełnosprawnych i ich rodzinom.

Dlaczego do Państwa apelujemy o pomoc? Bo zdajemy sobie sprawę, że zebranie miliona w tak krótkim czasie jest możliwe tylko dzięki ogromnej determinacji, zaangażowaniu i hojności właśnie Firm i Przedsiębiorców. To na Państwa mobilizację liczymy i głęboko wierzymy, że razem z Wami to się uda.

Akcja społeczna "Chatka - VABANK !" będzie trwać od 20 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. Do zebrania miliona potrzebnych jest tylko 2000 osób (Firm) , które wpłacą na nasze konto po 500 zł., ale będziemy wdzięczni za każdą przekazaną kwotę. Biorąc udział w naszej akcji przyczynią się Państwo do powstania miejsca w którym przez kolejne dziesięciolecia będziemy mogli służyć swoją pomocą.

 • Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowym Targu
 • Zarząd Fundacji dla Chatki

  Dane do przelewu:
  Fundacja dla Chatki
  ul. Kościelna 4
  34-400 Nowy Targ
  Konto PLN: 52 1020 3466 0000 9702 0119 0909 Konto walutowe: SWIFT: BPKOPLPW IBAN: PL 23 1020 3466 0000 9302 0127 5726

 • Dodaj komentarz

  wyszukiwarka

  nasze menu

  psoni

  podmioty psoni

  kontakt

  mapa strony|^topCopyright 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.